moment prosím

Celoroční živá škola - praxe přírodního stavitelství.

31.12.2017místo konání: Osada Bílé Karpaty (hranice ČR/SR mezi Myjavou a Hodonínem)

Ahoj lidé, kdo jste zrovna na křižovatce a přemýšlíte co dále. Jsme asi jediná škola, kde si studium, pobyt a stravu můžete odpracovat a tím se i učit řemesla. 


 Tento leták lze stáhnout, uložit jako, pojmenovat "prirodnistavitelstvi.jpg" vytisknout a vyvěsit třeba ve škole nebo knihovně a nebo poslat kamarádovi. Nejlepší věc jakou pro nás můžete udělat, moc děkujeme za podporu našeho snažení.

 

 

 

 

Celoroční školu přírodního stavitelství a soběstačnosti.

Jedná se o volnou výuku zážitkovou formou - prací přímo na realizovaných projektech, stránkách a na stavbách...

Nyní převážně na nově budovaném Živém Ekomuzeu Vrbovce s řemeslnými dílnami, kde právě probíhají hliněné omítky, umělecká díla a dekorace převážně z hlíny. Prosklené stěny, zimní zahrady ze starých oken zasazených do hlíny.

Tuto školu otevíráme za účelem šíření informací, vytvoření řemeslníků, svépomocných stavitelů, lektorů a aktivních tvůrčích samostatných osobností. Naučit - dát co nejvíce znalostí a zkušeností v teorii a převážně praxí na samostatné fungování.

Můžeme nabídnout i naše rozjeté projekty nebo vám pomoci rozjet vaše nápady.

Tímto nám zároveň vzniká škola "Lidé lidem" - učíme se vzájmě od sebe. Každý něco umí a můžeme se tak krásně vzájemně doplňovat a vytvářet spolupracující týmy na různé jednotlivé projekty vedoucí ke svobodě jednotlivců, rodin, spolků a regionů.

Vhodné pro malé i velké stavitele, řemeslníky, architekty a budoucí stavitele, kteří se chtějí profesionálně zabývat efektivními aktivními a zdravými stavbami z přírodních materiálů realizací nebo navrhováním soběstačných domů. Délka pobytu a datum nástupu je plně na vás :-).

 

Zkušenost nám ukazuje, že rok až dva při plném nasazení je tak akorát, pokud chcete obsáhnout převážnou část našich znalostí…

Za rok se naučíte jak navrhovat zdravé domy podle intuice, nacítit pozemek a lidi pro které stavíte. Také jak prakticky stavět od základů až po střechu různé netradiční stavby, které se na jiných školách neučí:

Kombinace toho nejlepšího a z různých i méně známých materiálů - Nápaditost – kreativita – tvořivost – soběstačnost

Aplikace Bioarchitektury v praxi a vliv-význam různých tvarů (tvarové zářiče a střechy) staveb na jejich obyvatele a návštěvníky:

 • Kruhové domy – mandala house
 • Kubické tvary
 • Šestiúhelníky, Hexagram, pentagram,
 • Kužel, kopule, klenby, zaoblené tvary
 • Pyramidy

 

Velká výhoda je, že máme nebo jezdíme po zajímavých stavbách, kde je možné si ukázat a zkusit různé fáze stavby:

 • navrhování přírodního domu podle Baubiologie - komplexní řešení (propojením všeho)
 • navrhování a realizace soběstačného nebo rostoucího domu,
 • základy z kamenů, štěrku, betonu, patky z nabíjených pneumatik nebo pěnového skla
 • dřevěná nosná konstrukce,
 • správné skládání balíků slámy – různé konstrukce z malých nebo velkých balíků,
 • Použití hlíny: hliněné omítky vnitřní i venkovní odolné přívalovým dešťům, odolné směsi vodě na podlahy, výroba a stavění z hliněných cihel, impregnace, umyvadla, sprchové kouty, kde vznikají až geopolymery s tvrdostí a odolností jako u kamene nebo betonu a jak provádět i další testy a výzkum.
 • COB (lavice a ornamenty tvarované z hlíny smíchané se slámou a pískem), nabíjenice,
 • povrchové úpravy hlíny, barvení, dekorace, mandaly,
 • šindelová, rákosová nebo zelená střecha,
 • stavba komína a kamen,
 • Trombeho stěna, solární zisky, prosklené plochy, předsazené skleníky,
 • nárazníková pásma – sklepy, zimní zahrady, vstupní chotby,
 • zapojení solárního systému, větrné elektrárny a čerpadla,
 • zapojení TEG - elektřina z kamen,
 • lepení kachliček do hlíny, mozaiky,
 • venkovní a vnitřní hliněné pece,
 • dřevo + hlína - umělecký nábytek, police a vnitřní vybavení,
 • Cordwood (stěna z dřevěných polínek lepených hlínou),
 • Alternativa - Recyklace: Tetrapackové desky, správné použití starých pneumatik v nouzi na základy, opěrné zdi, earthshipy, stará okna a dveře – jak je jednoduše a efektivně upravit a použít do nové stavby, aby to bylo pohledné, staré cihly, tašky, dřevo – jak a kde vybírat vhodný a použitelný materiál. Dekorace ze starých lahví a skel zasazených do hlíny,
 • Další materiály a kombinace: konopí nebo výroba vlastní izolace z ovčí vlny,
 • výroba solární paraboly - vařič na sluneční teplo, stavba solární pece a sušičky,
 • odpařovací lednice, větrné čerpadlo a elektrárna
 • kompostovací toalety,
 • záhony zavlažované šedivou vodou jako kořenová čistírna,
 • malá bioplynová stanice jako čistička na černou odpadní vodu,
 • Výrobní procesy – hliněné cihly, slaměné panely, plátěné jurty
 • Marketing – Jak zhodnotit své znalosti, dělat co vás baví tak, aby vám to přinášelo, co k životu potřebujete :

Jsme jedno z mála soběstačných občanských sdružení, které si na své aktivity vydělává svou činností, tedy není závislé na dotacích. Sdružení Ekovesnice o.s. vzniklo před 3mi lety a ihned bylo finančně soběstačné a během 1. roku fungování se zařadilo mezi největší sdružení svého druhu, máme již přes 6000 registrovaných zájemců o naše informace a aktivity. Za 2 roky fungování na fackobuuku máme přes 14000 zájemců.

Rád vás naučím jak vytvořit stránky, jak si přitáhnout klienty.

 

Také jsme asi i jediná škola, která vám platí za dobré výsledky :-) – protože se učíte většinou praxí na stavbách, kde za dobré výkony odměňujeme…

 

Doufáme tím na jedné straně ve správnou motivaci a vyvážené ohodnocení.

A nikoho tím nediskriminujeme, vybíráte si sami dle vašich možností:

Ti jenž zruční zatím nejsou, nebo se chtějí jen naučit teorii a převzít internetový projekt si za školu platí. Případně jsou motivováni si vydělat na školu a kapesné a Ti, jenž se rádi učí prací, nebo jsou dokonce již zkušení řemeslníci si mohou hned od počátku vydělat a myslíme celkem slušnou adekvátní odměnu.

      

Princip je velmi jednoduchý – se studenty se dohadujeme individuálně na vzájemně výhodných podmínkách:

Naše komunitní živá banka eviduje hodnotu (nebo příspěvky) na školu (čas učitele - předávání vědomostí, nákup a opravu nářadí materiálů a vybavení, pobyt a stravu) a hodnotu vámi odvedené práce na stavbách. Kredit, tedy plusový rozdíl je možné si vybírat měsíčně kapesným, nákupem potřebného nářadí, vybavení a jiných výhod.


      

 

Výuka je plně individuelní, tedy přizpůsobuje se možnostem, znalostem a cílům studenta… viz náš cíl a výzva…

Každý má jinou startovní pozici a jiný cíl a proto nástup a ukončení školy je plně na vás :-). Když zjistíte, že vás to nebaví, můžete školu kdykoli ukončit :-)  Pro pochopení, je to vlastně jako když jdete k někomu do učení, dostáváte zpočátku jednoduší úkoly, někdy až zdánlivě pod vaší úroveň, informace k vám chodí zprvu pomalu, aby jste je stíhali vstřebávat a postupem času se výuka zrychluje a zahušťuje...

V letních měsících a když je pěkně pracujeme většinou venku a v zimních měsících, nebo když prší děláme interiéry, tedy pracujeme za každého počasí a v létě i v zimě :-)...

      

 

Denní intenzivní studium:


Studovat přímo s námi u nás v osadě a Ekomuzeu a na našich přírodních stavbách, kde se učíte prací, tak aby se vám zaplatila škola, strava, ubytování a případně si mohli koupit potřebné vybavení pro dobrovolnickou službu. Práce dohadujeme až dle možností na místě a odměnu posuzujeme až podle výsledků …

Každý je jiný. Někdo rád pracuje od rána do večera, protože ví, že se tím nejlépe učí. Jiný více zkoumá, učí se teorii a rád si jednotlivé činnosti jen vyzkouší, osahá – vytváří si přehled…

Jednotlivé činnosti měníme studentům podle toho, co je pro jejich rozvoj nejlepší cesta.

Kdo si chce více vydělat – je šikovný a již plně samostatný řemeslník – může dle dohody převzít celý projekt a tzv. pracovat na sebe, řídit stavební partičku, zakázku pod dohledem.

Strava a ubytování:
Studenti se mezi sebou domluví na společném vaření ze společných zásob a služby v kuchyni, kde se pravidelně střídají, viz. naše pravidla pobytu v osadě. Spaní - ubytování je skromné, ve vlastním spacáku v chatičkách, pokoji nebo dohodou. Od jara do podzimu již mohou jezdit i celé rodiny s dětmi, máme již lesní školu a školku přímo na táboře, kde převážně budujeme.

       

 

Dálkové studium:


Můžete nadále pokračovat ve své činnosti a po večerech studovat, scházet se na virtuálních přednáškách a jednou za měsíc jet na víkend na stáž (přednášky nebo praxe). A můžete tak studovat dálkově (vhodné pro Ty, jenž mají svou práci, stavební partičku, nebo chtějí třeba převzít náš internetový projekt). Bohužel tuto možnost jsme pro malý zájem museli prozatím zrušit.

           
 

Školu vede stavitel: Petr Skořepa a další lektoři, dle akcí...

Staví netradiční, kruhové, nebo stěhovatelné domy z přírodních a recyklovaných materiálů, nejvíce však ze dřeva, slámy a hlíny. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapomenuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Staví EKO-LOGICKY - ve stavbách propojuje informace z vícero zdrojů (Baubiologie): Bioarchitektura, pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů-tvarové zářiče a proudění energie, soběstačné domy, earthships, získávání energie, geomantie, feng-šuej, pocitové vnímání, řád přírody. Navrhuje zajímavé a soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě.

A učí již léta na Škole přírodního stavitelství jak stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají.

Vybudoval v Bílých Karpatech, na hranicích Moravy a Slovenska, v horách na polosamotě experimentální soběstačnou osadu s ukázkami efektivního propojení obydlí se zahradou.

Snažíme se o ukázky několika modelů ostrovních systémů. Získávání energie ze slunce a větru. Trombeho stěny, skleníky, fotovoltaické, vzduchové nebo vodní solární panely. Malý parní stroj, solární paraboly. Akumulace vody a energie do různých podzemních zásobníků. Rozdělení na šedivou a černou vodu a tím možné využití odpadní vody na bioplynovou stanici a druhou část na zalévání venkovních záhonů... Rodový statek - výsadba starých a odolnějších odrůd. Stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů.

 

Mnoho referencí na naše kurzy a semináře najdete zde... A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů jsou zde na stránkách, například v části: Co nabízíme - "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v galerii a nebo na youtube nebo na Facebooku... další doplňování již bude na studentech :)...


 

Zábava a volný čas:

Nejenom prací živ je člověk – tedy snažíme se, aby práce byla vyvážena i zábavou a hlavně, aby si student z nabízených činností vybral to, co ho bude uspokojovat a bavit. Může se tak zapojit i do činností jako: pravidelná (dobrovolná) fyzická i duchovní cvičení - jóga, posilování, otužování, posezení u ohně, výlety po okolí (kolo, běžky, sněžnice, pěšky), koupání v rybníku, pouštění draků atd..

Kdo bude mít zájem, rádi naučíme i další: stravování, cvičení, sezónní sklizně (rozpoznání plodin a jejich nejvhodnější zpracování), zakládání permakulturních zahrad (koexistence fauny a flory bez dalších zásahů), případně chovu drobného domácího zvířectva (vědomosti ohledně chovu koz, ovcí, příp. kačen, slepic apod.),

     

 

Projekt Celoroční Škola:

Úlohy studenta zavisí na jeho účasti na různorodých aktivitách, které se obměňují v závislosti na ročním období: pomoc na stavbách hliněno-slaměných domků, jurt, energie, zapojení solárů, větrného čerpadla a elektrárny, thermoelektrického článku nebo parního stroje do hliněné pece, míchání hliněných omítek, výroba hliněných cihel, balíkování slámy, kosení a zpracování rákosu na rákosové střechy, česání vlny, výroba uměleckého drobného nábytku, štípání šindelů apod..

Mezi povinnosti pak spadají činnosti jako: udržovat pořádek, třídit odpad, úklid pracovního prostředí a nástrojů na konci každého dne na vymezené místo přiměřená a zodpovědná péče o poskytnuté ubytování. Dohoda na týdenní službě – zajištění nákupů, příprava jídla, umývání nádobí.

      

Na celém našem pozemku v osadě je zákaz kouření, požívání alkoholu a jiných omamných látek!


Je na studentovi, kdy si vybere a jak si domluví své dny volna, standardně jsou nastaveny na dny volna Neděle a Pondělí. Dny volna nebo dovolenou na nějakou návštěvu nebo jinou činnost stačí domluvit týden dopředu a stravu a dopravu v době volna si zajišťuje student sám, jen dovoz na nádraží a z nádraží se domluví nebo si půjčí kolo.

Tedy po seznamovacím období očekáváme určitou míru samostatnosti a spolupráce v rozvržení pracovního týdne a zároveň jsme flexibilní, co se týče požadavků na volno v maximální možné míře.

Do osady jezdí místní autobus 2x za den, nebo na kole nebo pěšky 4km do dědiny.  V okolí jsou 3 města v dosahu 25km, kam jezdí autobusy.
 

Student je po celou dobu v osadě podporován k co největší samostatnosti a iniciativě při vykonávání různých aktivit a realizaci vlastních nápadů. Tím získává kompetence a zručnost v širokém spektru praktických zkušeností související s přírodním stavitelstvím, soběstačností, ale i života v komunitě.

Student získává jak teoretické tak především mnoho praktických zkušeností z oblasti přírodního stavitelství (zpracování slaměných balíků, práce se dřevem, hlínou, kamenem, rákosem, vlnou atd.), využívání alternativních zdrojů energie (solární systémy, větrná elektrárny, sběr dešťové vody).

      

Pomoc studentov pri realizácii kurzov a rôznych aktivít v osade im umožní získať organizačné schopnosti, schopnosť koordinovať skupinu, zlepšiť si komunikačné schopnosti, podporiť komunikáciu v cudzom jazyku, zlepšiť sebaprezentovanie pred skupinou (studenti budú mať priestor prezentovať svoj projekt účastníkom kurzov) ako aj schopnosti tímovej práce s druhým studentom a všetkými obyvateľmi komunity počas celého roka.

Počas roka chodíme pomáhať pri výstavbe eklogických domov po Slovensku a v Českej republike, kam chodievame napr. na týždňové pobyty. Tu majú studenti možnosť stretnúť sa s rôznymi skupinami ľudí a získať množstvo rôznych umeleckých aj praktických zručností.

       

Život v osadě a společenství přirozeně vede jeho obyvatele k pravidelnému režimu (vstávání, cvičení, meditace), otevřené komunikace atd.. Úkoly na každý den se projednávají každý den ráno. Po dohodě se studenty se může časový harmonogram aktivit měnit.

Není naším cílem někoho měnit, ale vytvořit prostředí, kde student se může dle své potřeby přidat k jednotlivým činnostem.

Je na studentovi jak bude aktivní v rámci svého vzdělávacího projektu.

Každý si eviduje v INDEXu studenta absolvované bloky a praxi. Hodnotíci proces bude probíhat každý týden na společných poradách vrámci osady. Na týchto poradách zhodnotíme spoločne kvalitu, zaujívamosť, namáhavosť, ale aj množstvo vykonanej práce studentov, ale aj všetkých aktivít vrámci školy. Účasť všetkých obyvateľov osady zabezpečí vyššiu objektivitu hodnotenia. Studenti budú vždy vyzývaní, aby vyjadrili svoje názory, nápady a pripomienky k práci, ktorú vykonávajú.

       

Každý nově příchozí student, návštěvník nebo účastník našich kurzů si hned na začátku přečte pravidla pobytu, zacházení a odpovědnosti za svěřený majetek a bezpečnosti práce. Zapíše se a podepíše, že si pravidla, bezpečnost práce a odpovědnost za škody přečetl a rozumí jim. Tyto pravidla jsou stále na lednici ve společenském prostoru, společně s úkoly, služby v kuchyni, plánem aktivit, plánkem pozemku apod..

        

Klademe důraz na důkladné seznámení s pravidly bezpečnosti při práci a pečlivou demonstraci při zacházení a údržbě s pracovními nástroji, což vždy (před každou novou činností) provádí učitel. Často také kontrolujeme způsob zacházení s nástroji na začátku i v průběhu aktivit. Zajištění ochranných pomůcek při manipulaci s nástrojem v případě potřeby (pracovní rukavice, brýle, nepromokavá pevná obuv). Učitel se účastní aktivit během dne spolu se studenty, tedy ráno je posezení po snídani s učitelem a povídání o tom co nám dnes počasí a okolnosti dovolují a co tedy budeme dělat. Dohodneme se, rozdělíme si činnosti a poté učitel (stejně jako tak činní i při workshopech) každou hodinu až dvě obchází studenty, kontroluje, radí, ukazuje, učí a pomáhá při aktivitách. A při této příležitosti (když je student sám) si s každým zvlášť soukromě povídá o tom co se dělalo, připravuje, jak se student cítí, co si myslí a je to tedy zároveň taková terapie povídání s vrbou. Tím, že učitel stále dohlíží na aktivity, tak tím předchází krizím a případně řeší krize zavčasu.

      

Pobyt v osadě již můžeme nabídnout i studentům mladším 18ti let a rodinám.

Pobyt v osadě je otevřený mužům, ženám i dětem s rodiči. Přestože je zde na první pohled hodně činností kolem staveb, které jsou vhodnější pro muže,  je stejnou měrou dostatek aktivit i pro ženy (hliněné omítky, dekorace, správa, propagace, internetové projekty apod.)

       

POZOR nevytváříme žádné modelové situace. Kdo má zájem přiložit ruku k dílu se zároveň učí jako učeň prací spontálně přímo na konkrétních stavbách, tedy činnostech, které se zrovna dělají. Je to úplně jiný model, než je dnes většina řízených lidí v Evropě zvyklá.


 

 

Místo konání: Škola přírodního stavitelství a Živé Ekomuzeum je v Bílých Karpatech, přímo na hranicích SR-ČR, mezi Hodonínem (CZ) a Trenčínem (SK). Umístění: Vrbovce - části Šance (dříve osada U Sabotů). Na polosamotě v Bílých Karpatech, přímo naproti vlakovému nádraží jen 150 m od česko-slovenské státní hranice, zde je i autobusová zastávka. Vlakové nádraží Vrbovce je na Slovensku, ale je zařazeno do integrované dopravy Jihomoravského kraje, přímé vlaky z Hodonína i Nového Mesta nad Váhom. Nejbližší obchod je na moravské straně v Javorníku nad Veličkou (8 km) nebo ve Velké nad Veličkou (9 km), na Slovensku ve Vrbovcích (6 km). Město Myjava 8 km (supermarkety). Příjezd autem je možný až k Ekomuzeu.


 

Prosím domlouvejte na společném cestování ! Kdo jedete autem (kdy, kam od kud a telefon), tak kdo se rádi svezete s někým (kdy, kam, od kud, telefon) zde:

http://ekovesnice.cz/473-spolujizda.html

 

 

Nástup:   Kdykoli dle předchozí dohody...

 

Příspěvek na Roční intenzivní ŠKOLU


 

Intenzivní celoroční (může být i měsíční nebo půlroční od jara do podzimu) škola s výjezdy na stavby a naše akce... Hodnota pobytu, výuky, včetně ubytování a celodenní stravy je 550,- Kč (20EUR) na den, tedy příspěvek na školu, který si lze i lehce odpracovat. Teorii se učíte na našich kurzech a praxí na našich nebo vašich projektech a různých stavbách… Pobyt si můžete i různě přerušovat, jezdit třeba jen na týden nebo víkendy apod..

Již je možné s sebou brát i rodinné příslušníky. Doporučený příspěvek na náklady se stravou, ubytování a tábor na den je stejný nebo dohodou, kolem 550kč(20EUR), děti 1/2. Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem!

Máme ovce, koťata, štěně, psa, slepice, volnou přírodu apod.! :-)
Nebo příspěvek na Roční ŠKOLU - Dálkové studium


 

Bohužel tuto možnost jsme pro malý zájem museli prozatím zrušit až do odvolání.

Vzájemná spolupráce. Individuelní přístup.


Délka pobytu, účast na kurzech, pobytech je plně na vás. Tedy jak vám to váš volný čas umožňuje. Někdo raději chodí do práce a nám přispívá na intenzivní kurzy a přednášky. Jiný rád přijete se učit prací a školné si odpracuje.

Někdo u nás studuje 3 měsíce, jiný s námi 2 roky žije. Někdo přijede jednou za dva měsíce na víkend a přitom stále o nic nepřichází, jen potřebuje delší čas. Jiní například dochází na 14 dní a 14 dní jsou doma. A nebo jsou s námi jen na léto. A poté my společně jezdíme k nim.

Naše motivační pravidla umožňují například spolupracovat na dálku, pomáhat nám s šířením informací, spravovat galerie, psát blog, umísťovat naše letáky nebo zorganizovat přednášku ve vašem městě a tím získat kredit, tedy vydělat si tak nejen na studium, ale i živobytí. Vše je dobro-volné.

Vy můžete jezdit k nám na inspiraci a pro zkušenosti a my můžeme zase jezdit pomáhat vám s vaší stavbou nebo budováním celé eko osady se lesní školou.

Takto tvoříme team vzájemné spolupráce s cílem šíření informací a cestu jak se vymanit z novodobého otroctví a matrixu. Soběstačný člověk je svobodný, přijedte k nám zažít změnu návyků, léčení, hospodaření a vaření podle ročních období, komunitní financování a hlavně přírodní stavitelství.

 

Ubytování a Strava


1. Spát zde lze ve vlastním spacáku v pokojích na postelích a madracích v budově školy a Ekomuzea.  Na dlouhodobý pobyt, život již můžete získat vlastní pokoj v naší komunitní Živé škole.

 

2. Pokud potřebujete pohodlnější bydlení se soukromím, tak se domluvte s námi - k dispozici jsou apartmány na vyzkoušení www.prirodniubytovani.cz , příspěvky a rezervace viz odkaz


 

Strava:

 

Bude společná, BIO vegetariánská až spíše veganská… tedy 3xjídlo, plus čaje, kafe, zákusky a svačiny.

 

Studenti dostávají, získávají kredit na odměny za práci.


Všechny naše organizované víkendové intenzivní kurzy, letní školy, workshopy apod. mají danou hodnotu a student je může kdykoli využít, směnit.

Absolventi získají po skončení certifikát absolventa Živé školy přírodního stavitelství a soběstačného domu podle jejich zaměření a hodin věnovaných té které činnosti a dosažených zkušenosti.


Případně odměny
, tedy hodnota odvedené práce na stavbách - podle činností, zručnosti, odbornosti, pracovitosti a samostatnosti běžně naši studenti získávají mezi 50-150 Kč (2-6 EUR) na hodinu.

          

 

Úspěšným studentům bude odměnou nad rámec - přenechání nějakého našeho projektu… Nebo pomoc s rozjezdem vašeho vlastního projektu. 

Co sebou


Každému minimálně týden až dva před nástupem posíláme podrobnější informace. Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, polštářek, karimatku, svítilnu-nejlépe čelovku, přezůvky a něco do deště a pracovní obuv a oděv, který si můžete zamazat od hlíny.

Platby


 


Jelikož vás ještě nepoznáme a nevíme zda si školu odpracujete, je potřeba si na první 4 dny uhradit náklady na stravu a ubytovaní. Školu je třeba si odpracovávat předem, tedy vytvářet si vždy potřebný kredit dopředu. Pro rezervaci místa nám prosím pošlete celý příspěvek 2200 kč (88 EUR) nebo zálohu 1000 Kč (40 EUR) na 4200270652/6800 v Kč nebo v EUR na IBAN: CZ1720100000002500288855, Bic/Swift: FIOBCZPPXXX , Ekovesnice o.s. (účet je veden v ČR, ale převod Fiobanka účtuje jako na Slovensku). Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo bez státní předvolby a bez mezer. Děkujeme.

V případě nemoci nebo jiného závažného důvodu jsme vděčni za včasné informování a rádi vás přesuneme na jiný termín nebo jiné využití. Příspěvek vám zůstává evidován v naší Živé kreditní bance pro budoucí výměnu. Zbylé příspěvky lze provést i na místě.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z.

 

 

 

Nástup:   Kdykoli po předchozí domluvě (Pozor ale mimo termíny pořádaných akcí, většinou i pár dnů před akcí máme plné ruce práce) !

Délka pobytu, (prosíme alespoň na dvě noci) a datum nástupu je plně na vás :-).

 

Přihlásit se můžete zde:   ZDE...

 

Do poznámky napište předpokládaný datum příjezdu a odjezdu. Veškeré informace najdete zde na této stránce a stačí poté třeba den předem zavolat, kolik vás je a v kolik a na jak dlouho přijedete... Vše ostatní se řeší a domlouvá na místě... Jen případné rezervace vybaveného přírodního apartmánu je třeba objednat emailem na výše uvedených odkazech předem. Děkujeme za náš rostoucí tým...

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenejurty.cz