moment prosím

Přírodní stavitelství

18 - 20.02.2011 místo konání: Praha

V současné době se dostává stále více do popředí spotřeba energií u staveb. V posledních létech prudce narůstá počet nízkoenergetických a pasivních domů. Tato nízkoenergetické výstavba vyžaduje použití velkého objemu izolací. Zde se nabízí možnost použití přírodních materiálů, které jsou energeticky nenáročné při zpracování a tím cenově výhodné. Jednoznačně nejvíce používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale podle způsobu jejich použití může prudce narůst pracnost na stavbě. Několik možných rozdílných konstrukcí si ukážeme na příkladech několika staveb.

 

Kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům...

 

Dále si probereme praktickou stavbu slaměného domku a výrobu vlastních omítek a cihel. Probereme seznam dodavatelů, kde a co koupit, co se vyplatí si nechat vyrobit a kdy se mi vyplatí stavba svépomocí. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

 

Seminář povede stavitel Petr Skořepa 

Jenž staví domy se dřeva, slámy a hlíny - netradiční kruhové nebo stěhovatelné domy. Neustále se vzdělává (pasivní domy, přírodní stavitelství, zelené střechy, soběstačné domy - earthships, získávání energie, geomantie, feng-šuej, léčitelství, řád přírody). Testuje nové techniky na svých stavbách a tedy bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách. 

Dále se zajímá o soběstačnost, tedy budeme se nějaký čas věnovat cestě k větší nezávislosti na energiích a nákupech v supermarketu, zakládání rodových osad a vzorových biofarem, které dokáží dodávat bio zeleninu (za ceny běžné chemické zeleniny) pro asi 60rodin. Nebo jak postavit soběstačný dům bez přípojek. Také co a jak je možně postavit na zemědělské půdě z pohledu stavebního zákona.


PROGRAM SEMINÁŘE - Přírodní stavitelství     
PÁTEK
Úvod, představení se navzájem
Něco o mne, krátce o tom jak jezdím autem na vodu a rostlinný olej
Jak zakládáme soběstačné osady v Křižanech a Vrbovcích
Videa o systému Agrokruh a jak založit vlastní soběstačnou biofarmu (na které žiji)
 
SOBOTA
Nízkoenergetický, pasivní nebo soběstačný dům ?
Přírodní stavitelství - slaměné domy, hliněné omítky, zelené střechy
Kompostovací záchody, kořenová čistírna odpadních vod
Stavba slaměno - hliněného domu - praktické návody  
Jaké slaměné balíky a kde sehnat a jakou konstrukci si vybrat
Hliněné omítky - příprava vlastní směsi - na hrubé a jemné omítky
Jak postavit malý domek pro dva do 150.000 Kč
Jak postavit rodinný dům svépomocí do 1mil. Kč
Ukázky, postupy a chyby z několika staveb slaměných domů
Stavební zákon – stav. povolení, územní plány, účelové stavby, stavby na zemědělské půdě, možnosti, které se jinde nedozvíte
Materiály – vlastnosti a použití u nás běžně dostupných materiálů
 
NEDĚLE
Stavba soběstačného domu přihrnutého zemí - Earthships  
Použití recyklovaného materiálu
Pasivní ekodům
Stavba celoroční slaměné jurty. Jak postavit jurtu.
Stěhovatelné modulové dřevostavby.
Další zajímavé konstrukce a možnosti jiného stavění - ukázky
Stavba – kdy se nám vyplatí stavbu si řídit sami a kdy je lepší zadat na klíč
Kde a jak koupit výhodněji materiál

Začínáme v pátek večeří v 18 00 (Přednášky 19 00 - 22 00). V sobotu začínáme v 9 00 a končíme ve 22 00. Kdo chce jít dříve domu, může, večer bývají méně důležité informace a videa. Oběd bude vždy ve 13 00 hod, večeře v 18 00 hod, snídaně v 8 00, další přestávky vždy dle potřeby. Konec semináře v neděli mezi 16-18 hodinou. Celkem to je 20 přednáškových hodin ! Tedy poměrně náročný seminář. Každý si odnese všechny použité prezentace, texty, obrázky a ještě mnohem více informací a videí k domácímu samostudiu, kontakty, odkazy a seznamem dodavatelů na DVD.

 

 

Místo konání je:   tančírna Nebe na zemi, Jesenická 11, Praha 10  Záběhlice

 

Spojení:
Metro A – Strašnická, bus: 188, 101, 224
Metro C – Pankrác, bus: 188

zastávkabus Jesenická

 

 

 

 

Cena kurzu

2.200,-  (2000,-  při platbě zálohy 14 dní a déle před seminářem)

Sleva pro absolventy nějakého našeho předchozího semináře, také pro pro zájemce s malým příjmem, studenty, důchodce a maminky na mateřské dovolené 400 Kč nebo SLEVA pro páry 1000 Kč z celkové ceny.

Sleva pro (za) každého kamaráda 400 Kč :-)...

Co sebou

Každému nejpozději týden před seminářem posílám podrobnější informace. Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, polštářek, karimatku.

Ubytování

Ubytování je za noc

150,- za spaní ve vlastním spacáku na vlastní karimatce

Z kapacitních důvodů není možné s sebou brát rodinné příslušníky ani jiné lidi neúčastnící se kurzu. Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem !

Strava

Bude společná, vegetariánská… Cena 400,- osoba/víkend, tedy 6xjídlo.

Záloha a platba předem

Vzhledem k omezenému prostoru, musíme upřednostnit vážné zájemce, kteří zaplatí zálohu 1000kč nebo celou částku předem na 670100-2207778038/6210 (Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo). Pokud máte složenou zálohu, tak případně přesunout na jiný termín nebo seminář lze, pokud se přehlásíte alespoň týden předem. Zbylé platby se provádějí až na místě.

 

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.

Přihlásit se můžete přímo zde kliknutím na "registrovat na tuto akci" nad nebo pod článkem. A prosím zaškrtněte zda si přejete stravu a ubytování.

 

Pokud vám to nepůjde z důvodu závady na serveru, tak prosím pošlete přihlášku emailem na stastnedomy@seznam.cz ve tvaru: Jmeno, město, telefon, email, stravu ANO/NE, ubytování ANO/NE

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenejurty.cz