moment prosím

Sousedské bydlení (Prodej i Pronájem) a sdílení farmy, spolubydlení či pozemek 30km od Prahy (Slapy)

08.03.2022  Novák Jiří

Zdravím,

máme rozšířenou nabídku pro ty, kteří hledají sousedské/komunitní bydlení v přírodě v dosahu Prahy. Jsme 3 členná rodina a od roku 2017 se v obci Korkyně snažíme o vytvoření cohousingu v různých formách (dva pokusy, různé majetkoprávní uspořádání spoluvlastnictví, ukončeno loni odkoupením podílů odchozích rodin). Vzhledem k milému přijetí od starousedlíků, díky kterému jsme zde doma, jsme jako nejlepší cestu dál zvolili odprodej části nemovitostí (2 pozemky rezervované, dům+pozemek viz níže) a ideálně přistěhování komunitně laděných lidí.

V obci (cca 130 obyvatel) je školka a perfektní dostupnost MHD PID Praha/Sedlčany, 5km škola, obchody, lékaři, sokol. V obci stále ještě fungují sousedské vztahy, setkávání (setkání občanů, loučení s létem, společná výsadba aleje a stavba nového OÚ) a výpomoc (pomoc sousedů / dobr. hasičů při bouřkách/požárech, útěku krav…) a místní si zde nepřejí satelitní výstavbu (zablokováno i v územním plánu).

Cca 200m za obcí máme blok pozemků (v kuse 1 ha lesa, 2 ha starý ovocný sad, 7 ha louka/pastvina), kde plánujeme v roce 2022 stavět malou farmu a kde nyní dokončujeme vlastní Tiny house. V tuto chvíli máme masné krávy, ovce a sad, v plánu je drůbež, včely a akvaponie. Pracujeme z domova, léta jsme aktivní v LETs systémech (BuďSob, Pralets) a . jsme otevření různé míře spolupráce. Rádi bychom komunitní vzdělávání (dcera 4r), barter potravin (mléko by bylo super) i služeb (péče o zvířata (krmení)), ale klidně i společné vaření :-). Za práci či peníze nabízíme dlouhodobý pronájem zemědělské půdy (na pastvinu, políčko, spolupodíl na sadu...) k jakékoliv z následujících bydlících variant.

A jak je možné zde bydlet?

1) Pronájem pozemku pro maringotku/tinyhouse (do velikosti 1 kontejneru (cca 35m2), na kolech) na zmíněném 10 ha bloku pozemků. Cena se odvíjí od velikosti obydlí, velikosti „soukromého“ pozemku a vzdálenosti od technologií (chcete-li se připojit - vrt, FVE).

více info viz:

http://ekovesnice.cz/1501-pronajem-prostoru-pro-mobilni-obydli-sdileni-farmy-a-spolubydleni-30km-od-prahy-slapy.html

 

2) Koupě domu

Prodáváme dům (187m2: 7+1+půda), ve kterém jsme komunitně fungovali 2 rodiny trvale a jedna víkendově (6 dospělých, 4 děti). Další budovy: stáj, stodola, garáž s patrem – možno vybudovat například dílnu, společenskou místnost... Pozemky: 4299m2 (dvůr, zahrada, louka s potokem, plodící stromy – jabloně, ořešák, líska, bez...) Má zde tradici hospodaření a prodej ze dvora (mléko, vejce) a sousedé jsou s tím v pohodě. Dům bude chtít rekonstruovat a upravit dle nároků dané skupiny, ale je dovybavený spotřebiči (indukční sporák, myčka, pračka, sušička) a z velkého obyvatelný ihned.

Cena je nastavená komerční odpovídající lokalitě, občanské vybavenosti, blízké Praze a dálnici (cca 15 km) 10,8M, pro komunitně zaměřenou rodinu či skupinu je cena k jednání)

inzerát zde:

https://reality.bazos.cz/inzerat/147467244/prodej-rodinneho-domu-187-m-pozemek-4-299-m-korkyne.php

Prodává se i přímo sousední dům 155m2, udržovaný pozemek 2413m2, 10,5M:

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/korkyne-korkyne-/1965378396#img=0&fullscreen=false

 

3) Pronájem domu bývalé SOS dětské vesničky od obce

Od 1. 5. bude v obci k nastěhování do nájmu bývalý dětský domov vhodný pro sdílené bydlení (sousedí s prodávaným domem, nájemníci se stěhují do tinyhousu). Dole: velká kuchyně, jídelna, 2 pokoje, záchody a sprchy. Nahoře: taneční/přednáškový sál, 7 pokojů (logické ceky: 4+2 průchozí+1), wc, obytné podkroví (1 místnost), půda. Pozemek 634 m2. 

Bylo zde až 20 dětí + cca 6-8 dospělých „tet“ Nynější měsíční náklady nájem (25tis) + elektřina (při topení el. přímotop všude cca 20 tis.), voda (500 kč), žumpa

Dočasně zrušeno, obec schválila dočasné bezplatné poskytnutí ubytování uprchlíkům z Ukrajiny. 

 

FOTOGALERIE
Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenejurty.cz