moment prosím

Přednáška "Přírodní stavitelství a soběstačnost"

01.11. - 31.12.2023 místo konání: Praha, Brno, Bratislava, CR/SR i online

Stále více používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale je dobré vědět, jak a kde je správně použít, aby vydržely, nešly do nich myši a fungovaly tak, jak si přejeme. Několik rozdílných konstrukcí a jak si lze ušetřit hodně práce a peněz, což bohužel nebývá pravidlem, si ukážeme na příkladech a chybách několika staveb.

Mimo jiné zazní i návod "Jak stavět a žít soběstačně teď hned i bez peněz". PS: Poslední dva roky ukázali velké výhody žití soběstačně a v ústraní.

 

Naživo se můžeme vidět při besedách na následujících akcích:

Živé setkání i s knihami, kurzy a přednášky:

 

4.2.  Ivanka pri Dunaji prednáška  Přírodní stavitelství a soběstačnost

15-16.4. Sereď Avatar Fest prednáška  Přírodní stavitelství a soběstačnost

21-23.4. Praha Festival Evolution prednáška  Přírodní stavitelství a soběstačnost

 

So 11.2. a 18.3.  Praha DanceLAB Praha
10 - 16 00 "Soběstačný dům do 0,5mil.kč" - kurz

 

So 18.2. a 1.4.  Brno - www.lipka.cz/rozmarynek
10 - 16 00 -  Soběstačný dům do 0,5mil.kč - kurz
 

So 4.3.  Bratislava www.akomyslietpozitivne.sk
10 - 16 00 -  Sebestačný dom do 20.000 € - kurz
 


 

 


 

 

Knihy a přednášky a živé kurzy najdete v kalendáři akcí, a online kurzy jako například i "Finanční soběstačnost - Jak legálně žít i podnikat mimo systém" zde: www.nopatent.eu


 

Úvodní přednáška pro ty, kdo si chtějí postavit zdravý přírodní dům, mobilní jurtu nebo chtějí ŽÍT SOBĚSTAČNĚ. (Registrovaným zájemcům pošlu na email link. PS: prázdninách teprve natočíme)

 

 

 

Probereme stavbu slaměného domku nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům). Přednáška bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů jak si ušetřit čas a energii. Kdo pozná, tak ví, že s časem se snažím hospodařit efektivně.

 

Seminář povede: Petr Skořepa 

Navrhl a postavil jsem již několik domů a celou Eko-osadu za minimum peněz a po 10ti letech experimentů jsem přišel na to, že jde o to najít tu správnou rovnováhu a vybrat to nejlepší z každého.  Ať jde o byt nebo dům klasický zděný, hliněný, mobilní, soběstačný, dřevostavbu nebo slamák. Vše má své výhody a nevýhody, co a jak si tedy vybrat?

Domy je možné vidět i vyzkoušet u nás v Eko-osadě


Již 12 let učím ve škole přírodního stavitelství, ikdyž nejsem extremista na slaměné domy a hlínu.
Našel jsem příjemnou rovnováhu mezi tvrdým betonem, zdravími materiály, technologií a moderním stavitelstvím. Ukáži vám jak si můžete sami pocitově navrhnout a alespoň částečně a z čeho postavit „skutečně efektivní dům“. Který bude velmi dlouhověký, odolný, zdravý a hlavně jednoduchý, krásný a tedy levný. Případně jak upravit váš byt na zdravý a nezávislý. Stačí chtít.
Navedu vás na cestu svobody, která ale nevede skrze nová lákavá pozlátka, plýtvání, konzum a lenivost. Jsem za opravy, údržbové věci, recyklaci, renovaci a pocitové vnímání.

Petr stavia domy prevažně z dreva, slamy a hliny - netradičné kruhové alebo sťahovatelné domy. Testuje nové techniky na svojich stavbách a teda bude hovoriť o výhodách, problémoch a chybách na rôznych konkrétnych stavbách. Okrem praktických informácií Vám môže sprostredkovať nadobudnuté informácie z oblastí: pasívne domy, prírodné staviteľstvo, zelené strechy, sebestačné domy - earthships, získavanie energie, Geomantia, feng-šuej, liečiteľstvo, poriadok prírody a jejich aplikácie v našich podmienkach.

Více o Petrovi najdete zde...

 

 

Ahoj Petře,

Nechci zatěžovat zbytečnými řečmi, jen shrnout za sebe brněnský seminář: 5 let na stavební fakultě mi nedalo víc než víkendový seminář, který jsem právě absolvovala. Bez přehánění. Díky.

Z Brna zdraví Vlaďka Janáčková

 

 

Další reference najdete zde... A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v  galerii  a nebo na youtube nebo na Facebooku...

 

 

 

 

 

Instrukce k akci:

 

CENA

Doporučený příspěvek


Dobrovolný.
 
(Registrovaným zájemcům o online verzi pošlu na email link. PS: prázdninách jsme natočili a stříháme)
   
   
   
Pořádá občanské sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z.

 

 

Vyplňte prosím Přihlášku zde...

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenejurty.cz